21 maja 2019r. odbyły się wybory nowego Zarządu Klubu Seniora "KROKUS". Na następną 2- letnią kadencję członkowie Klubu wybrali pięć osób do Zarzadu, i obecny Zarząd ukonstytuował się następująco:

 

Kasperczyk Bronisława             Przewodnicząca

Janik Małgorzata                        V-ce Przewodniczaca

Pędziwiatr Stanisława               Sekretarz

Tobiasz Jerzy                              Członek Zarządu

Raj Zofia                                       Członek Zarządu

 

Przedstawiono krótkie sprawozdanie z 2-letniej kadencji i omówiono główne założenia na następną kadencję.

 

 

Święto pączka w klubie seniora "KROKUS".                                                                                                                                                                                            Ostatni dzień lutego to był tradycyjny tłusty czwartek, czyli święto pączka. Nie zapomnieli o tym seniorzy z naszego klubu "KROKU" i przygotowali skromny wieczór, który sami sfinansowali. Były pączki, śledziki, dobra muzyka i jak zwykle dobry humor.

WYCIECZKA NAD JEZIORO.

8 sierpnia seniorzy z Klubu "KROKUS", nie zważając na upały, wybrali się na wycieczkę nad Jezioro Żywieckie. Wycieczka jednodniowa, lecz atrakcji mnóstwo. Po przyjeżdzie kawa integracyjna pod parasolami na przystani, następnie rejs stateczkiem po jeziorze /2 grupy po 25 osób, bo autobus był pełny/, smaczny obfity obiad - wiadomo jezioro to ryba. Po obiedzie dostałem polecenie instalowania nagłośnienie na przystani i pomimo 30 stopniowego upału tańce nad wodą, a na podwieczorek kiełbaska z grilla na przystani. Ratowali się różnymi napojami, ale i tak wszystko wypocili. Pod wieczór powrót, zmęczeni, spoceni ale uśmiechnięci.

Seniorzy z Klubu "KROKUS" nie przegapią żadnej okazji, 22-o6 był Dzień Ojca. Zorganizowali ciekawe przyjęcie, na grillu panowie upiekli karczek i wszystko zakończyło się tańcami.

WYCIECZKA DO JAWORZA I WISŁY.

 

W dniu 14 maja seniorzy z Klubu "KROKUS" zorganizowali ciekawą wycieczkę do uzdrowiska Jaworze i do Wisły.

Jaworze to miejscowość uzdrowiskowa, z ciekawym klimatem, położeniem, gdzie można miło spędzić czas, zwiedzić stary park uzdrowiskowy, nowopowstałe tężnie, zobaczyć ciekawą fontannę, amfiteatr.

Wisłę, nie trzeba opisywać, często ją odwiedzamy, a wycieczka dotarła do miejsca, gdzie zimą jeździmy na kuligi. Tym razem kulig odbył się na kołach, ale za to nie w scenerii zimowej, ale majowej. Finał wycieczki odbył się w szałasie biesiadnym, obiadem i biesiadą połączoną z tańcami. Wycieczkę pilotowała i przewoziła firma GM trans.

Zapachniało Świętami.

 

Choć to dopiero listopad, w Klubie Seniora "KROKUS" seniorzy już myślą o dekoracjach świątecznych i choinkowych. Na czwartkowe spotkanie w klubie przynieśli bardzo proste i tanie materiały, wykorzystali te, co znajdowały się w klubie, ale najważniejsze, przynieśli do klubu różnego rodzaju pomysły. Z tej inicjatywy powstało wiele ciekawych dekoracji, które pozostaną w klubie, zabiorą je do domu. Satysfakcja na pewno duża, bo nie sztuka kupić w sklepie gotowe, lecz wykonać własnoręcznie w miłej atmosferze.

Wiadomości bieżące Klubu.

 

- klub "KROKUS" w okresie jesienno - zimowym chce zorganizować rozgrywki w szachy, warcaby, bridża i inne gry towarzyskie. W związku a tym prowadzimy zapisy chętnych, a po skompletowaniu zawodników podejmiemy decyzje w jakiej formie rozgrywki przeprowadzić.

 

- do klubu zostały dostarczone książki i czasopisma kolorowe o różnej tematyce. Można poczytać w klubie, można zabrać do domu pod warunkiem zwrotu, gdyż jest to własność Biblioteki Miejskiej. Co miesiąc będzie dostarczana nowa porcja czasopism.

 

- rozpatrujemy możliwość zorganizowania spotkania "andrzejkowego" i "sylwestrowego" w szerszej formie poza klubem. Prosimy śledzić ogłoszenia w Klubie i na stronie internetowej.

 

 

Zarząd

Jeszcze jeden wyjazd na grzyby.

 

Ten rok był bardzo hojny, jeżeli chodzi o urodzaj grzybów. Wrześniowe opady, październikowe słoneczne dni sprawiły, że mieliśmy w lasach dużo grzybów. Nasi grzybiarze zaproponowali jeszcze jeden wyjazd na grzyby i Zarząd Klubu stanął na wysokości zadania. W dniu 23-10 jeszcze raz odwiedziliśmy Leśną. Grzybów było mniej, ale atmosfera jak zwykle wspaniała. Ładna pogoda, piękna polska złota jesień, jak zwykle grill pod lasem i to wystarczyło naszym grzybiarzom, którzy pożegnali się z Leśną, ale tylko na rok.

Dzień Seniora.

 

W dniu 19-10 a okazji tygodnia seniora, w Klubie "KROKUS" zorganizowano spotkanie towarzyskie aby uczcić "DZIEŃ SENIORA". Zarząd i członkowie przygotowali bardzo smaczne poczęstunki, była dobra  taneczna muzyka i wspaniała atmosfera. Klub w obecnych warunkach może pomieścić ok. 35 osób, toteż wszystkie krzesła były zajęte. Kiedy zaczęły się tance, również brakowało miejsca, lecz seniorzy nie zwracając uwagi na porę jesienną, wyszli tańczyć na pole. Wniosek prosty, budowany Dom Osiedlowy na Zasolu ma 100% uzasadnienie. 

Tegoroczne grzybobrania zakończone.

 

Na przełomie września i października Zarząd Klubu Seniora zorganizował dwa wyjazdy na grzyby do miejscowości Leśna. Pierwszy wyjazd był mokry, lecz za to na drugim wyjeździe słoneczko nam się zrewanżowało. Kto się czuł mocniejszy w nogach, poszedł głębiej w las i nazbierał więcej, kto spacerował po obrzeżach lasu grzybów było mniej. Ważny jest dobry humor i spacer po lesie w słoneczną pogodę. Po powrocie z lasu na grzybiarzy czekały kiełbaski z grilla i inne przysmaki, a następnie ze śpiewem powrót do domu.

Wieczorek przy grillu i muzyce.

 

W dniu 22 czerwca W Klubie "KROKUS" zorganizowano Wieczorek przy grillu i muzyce w którym uczestniczyło 35 osób. Pomysłowy grill został ustawiony przed klubem na którym zostały upieczone kiełbaski, a następnie smaczne kaszanki z cebulką. Z różnego rodzaju dodatkami czekającymi na stołach, wszystko zostało z apetytem skonsumowane i nastąpiła druga część wieczorku. Zabrzmiała muzyczka i w skromnych warunkach powierzchniowych, jakimi dysponuje Klub "KROKUS" zaczęły się tańce. Atmosfera była wspaniała co możemy zobaczyć na kilku fotkach.

 

       W dniu 16 maja w Klubie Seniora "KROKUS" odbyły się zaplanowane wybory nowych władz Klubu. Wybory poprzedziło wypełnienie nowych deklaracji członka Klubu Seniora, których obecnie jest 62. Członkowie, którzy wypełnili deklaracje dokonali wyboru zarządu, a zarząd ukonstytuował się następująco:

1.      Kasperczyk Bronisława         Przewodnicząca

2.      Wiśniowski Józef                  Zastępca Przewodniczącego

3.      Pędziwiatr Stanisława           Sekretarz, Skarbnik

4.      Janik Małgorzata                  Członek Zarządu

5.      Tobiasz Jerzy                       Członek Zarządu

 

            W dniu 24 maja Zarząd zebrał się na posiedzeniu i podjął decyzje, że nie wprowadzamy w Klubie składek członkowskich /takie były propozycje na zebraniu wyborczym/ oraz omówił wstępnie plan działania do końca 2017r.

            Realizowany dotychczas program, czyli wycieczki, wyjazdy, grzybobrania, spotkania towarzyskie pozostaje dalej aktualny, jednak Zarząd chce rozszerzyć działanie o rozgrywki szachowe, brydżowe, warcaby /turnieje z nagrodami/i inne koła zainteresowań. Chcemy, aby pomieszczenie klubu  było otwarte nie tylko dwa dni w tygodniu. Oczekujemy również propozycji od członków, nawet w komentarzach na stronie internetowej Rady Osiedla.

 

Regulamin Klubu Seniora "Krokus"
Regulamin Klubu.pdf
Adobe Acrobat Document 211.9 KB
Deklaracja członkowska
Załącznik nr 1 - deklaracja przystąpieni
Adobe Acrobat Document 176.4 KB
Skład Oświęcimskiej Rady Seniorów
Rada Seniorów.pdf
Adobe Acrobat Document 227.9 KB

Posiedzenie Rady Osiedla 16.09.2020r. godz. 17.00